DOLCE VITA

İmtiyaz mabedi

Crème de la crème’in Milano'daki son gözdesi Palazzo Ralph Lauren. Burada özel dokunmuş kumaşlardan egzotik derilere, göz alıcı mücevherlere her şey var. Kulüp, sadece davetle üyeliğe kabul ettiği kişilere ayrıcalıklı bir alışverişin kapılarını açıyor.

Eren Başağan

Alışverişinizi özel kılan nedir? Tarzınız mı, satın aldığınız ürünler mi, seçtiğiniz mağaza mı? Bu soruyu Ralph Lauren yanıtladı. Şirketin Milano’daki tarihi binası Casa Campanini’nin içinde üyelere özel ilk lüks kulübünü açtı. Mekân 1.110 metrekare alan üzerine kurulu.

İlk kez markanın İlkbahar/Yaz 2016 sunumuna ev sahipliği yapan Palazzo, üyelerine sıradışı parçalara ulaşma ve burada edinecekleri benzersiz deneyimlerden zevk alarak Ralph Lauren’in dünyasını keşfetme olanağı sunuyor. Palazzo’da kadın ve erkekler için lüks kıyafetler, aksesuarlar, saatler, mücevherler ve ev koleksiyonları müşterilerine özel vitrine çıkıyor; yeni koleksiyonlar tanıtılıyor; zanaatkâr işi parçalar gözler önüne seriliyor.


  

Seçkinlerin mekânı
Milano Moda Haftası'nda açılan Palazzo Ralph Lauren, şirketin ana mekânı Casa Campanini'nin içinde,
son derece lüks, aynı zamanda sıcak bir atmosfere sahip.


 Casa Campanini’nin içinden özel bir asansörle ulaşılan Palazzo’da, kadınlar ve erkekler için iki ayrı resepsiyon bulunuyor. Mağaza mağaza dolaşarak alışveriş yapmayı, yüksek standartlarını düşürmek olarak algılayan kadın müşteriler burada rahatça sezonun kendi bedenlerine ve renk zevklerine uygun son parçalarını seçiyor.

Erkekler için de ‘mor etiketli’ alan bulunuyor. Bu bölüm bir sipariş atölyesine benziyor. Ender bulunan, çok özel dokumaya sahip, bir çeşit 'bulunmaz Hint kumaş'larından ölçüye göre takım elbiseler, egzotik derilerden ısmarlama ceketler yaptırılabiliyor. Elbette Ralph kesimi ve dikimiyle! Kulüp atmosferinde yapılan alışverişin ardından üyeler, şehrin olağanüstü manzarasına hakim şirin terasta, özel şefin damak tatlarına uygun hazırladığı lezzetleri deneme olanağı da buluyor.


Ralph Lauren markasını tercih edenler için Palazzo, en üst düzey alışverişi simgeliyor. Tabii sıradan ölümlüler için değil. Zira Monako Prensi Albert ile göz göze gelebileceğiniz, eski New York belediye başkanı milyarder Michael Bloomberg ile selamlaşabileceğiniz kulübe yalnızca davetle üye olunabiliyor; randevu ile gidilebiliyor. Bizden duymuş olun; Palazzo’ya pek yakında yenileri ekleneceğe benziyor.

 

TEMPO

Diğer Yazılar

Önce Obje Vardı TEMMUZ 2016

Tarzan’ın son Jane’i: Margot Robbie

2015'i üç filmle kapattı, 2016'da bir o kadar filmi daha var. Margot Robbıe bu ay karşımıza son model Tarzan’ın Jane’i olarak çıkıyor. Ormanlar kralı rolünde Alexander Skarsgård, kötü adam Christoph Waltz, ayrıca Samuel L. Jackson ve Djimon Hounsou’nun oyunculuklarıyla parladığı ‘Tarzan Efsanesi’nin güzel kadını Robbie, yönetmen David Yates’in yarattığı büyülü ortamı, Lingalaca konuşma deneyimini ve filme dair tüm detayları anlatıyor.

DEVAMINI OKU
Önce Obje Vardı KASIM 2015

Macbeth: Soylu ve Trajik

William Shakespeare’in sayısız kere sahnelenen ve filme çekilen trajedisi Macbeth, gelecek ay Michael Fassbender ve Marion Cotillard’ın oynadığı yeni bir filmle tekrar karşımıza çıkacak. Filmi izlemeden önce Macbeth’i, asıl uzmanlık alanı İngiliz edebiyatı olan yazarımız Murat Belge’nin kaleminden hatırlamak istedik. Kötülükleri mi kuvvetliydi, aşkları mı? Vicdanları mı ağır basıyordu, iktidar hırsları mı? İnsan, yüzyıllar önce de karmaşıktı bugün de öyle. Macbeth’ler bu yüzden hep hayatımızda.

DEVAMINI OKU
Önce Obje Vardı ŞUBAT 2016

Ezber bozan aşk hikâyesi

Cate Blanchett nadir bir mücevher gibi. Günümüz sinemasının belki de en etkileyici kadını. Sade ve klasik görünümüyle özellikle dönem filmlerinin yıldızı. Bu kez, 'Carol' ile bizleri 1950’lere götürüyor ve iki kadının zor aşkının sürüklediği bir dramın içine bırakıyor.

DEVAMINI OKU